Home O blogu

O blogu

by Olga Pietraszewska
Dzień dobry! Mam na imię Olga i witam Cię na blogu Nadfiordami.pl, gdzie opowiadam o moim życiu w Norwegii i dzielę ciekawostkami dotyczącymi tego kraju.

Do Norwegii przyjechałam w 2016 roku i od razu zamieszkałam w najbardziej deszczowym regionie tego kraju, na Vestlandet. Przez ponad 4,5 roku zdążyłam uodpornić się na ciągle padający deszcz, małą ilość słońca i trwającą przez kilka jesienno-zimowych miesięcy ciemność. Przy okazji nauczyłam się ubierać adekwatnie do panujących tu warunków atmosferycznych, polubiłam gryzącą w plecy wełnę i odzież przeciwdeszczową, bez której lepiej nie wychodzić tu z domu.

W Norwegii mieszkam razem z moim mężem Rafałem i trójką naszych dzieci: Leną (9 lat), Natanem (4 lata) i Teo (7 miesięcy). To w ich towarzystwie podróżuję i odkrywam piękne zakątki kraju nad fiordami, to dla nich piekę najpyszniejsze cynamonowe bułeczki i to dzięki nim nie mam czasu przejmować się tym, że dzisiaj znowu pada deszcz 😉

Przez te 4,5 roku Norwegia stała się moim drugim domem, który zachwyca wyjątkową przyrodą i spektakularnymi widokami, rozpieszcza panującym tu spokojem i uczy prostego, dobrego życia.

O czym jest blog Nadfiordami.pl?

Na blogu znajdziesz wpisy, w których opowiadam o moim życiu w Norwegii, ciekawostkach o tym kraju i relacje z naszych rodzinnych podróży po Norwegii. Zabiorę Cię nad najpiękniejsze fiordy, do górskiej hytte i do uroczych, sennych miasteczek. Opowiem o friluftsliv, nauce w norweskiej szkole podstawowej oraz najważniejszych norweskich świętach i tradycjach. Wspólnie z Moniką Brzostek ze szkoły „Norweski dla Polaków” pomożemy oswoić Ci język norweski.

Na blogu znajdziesz też informacje praktyczne, które ułatwią podróżowanie po Norwegii i załatwienie prostych spraw w norweskich urzędach. Poznasz historie mieszkających w Norwegii Polek, z którymi rozmawiam w ramach wspaniałego cyklu „Polka w Norwegii”. A na deser dostaniesz ode mnie przepisy na kilka norweskich smakołyków, którymi umilam sobie życie w kraju nad fiordami.

Poza blogiem, który jest moim centrum dowodzenia, znajdziesz mnie również na Instagramie i Facebooku:

Instagram

Facebook

Jeśli masz do mnie jakieś pytania, lub chcesz tak po prostu pogadać, możesz napisać do mnie maila i wysłać go na adres: olga@nadfiordami.pl

A jeśli masz dla mnie ciekawą propozycję współpracy, zapraszam Cię do zakładki pt. WSPÓŁPRACA

Ha en fin dag, czyli miłego dnia!

Olga